Praktyki zawodowe na rzeczoznawcę majątkowego

Praktyki zawodowe na rzeczoznawcę majątkowego to wymóg ustawowy dla osób, które chcą zająć się wyceną nieruchomości.

Zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami osoba, która chce otrzymać uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego, a tym samym mieć możliwość przystąpienia do egzaminu państwowego musi wcześniej odbyć praktykę zawodową u rzeczoznawcy majątkowego.


Do końca 2013 r. praktyka zawodowa trwała minimum rok, a w tym czasie należało napisać 15 projektów operatów szacunkowych. W związku ze zmianą ustawy o gospodarce nieruchomościami od 1 stycznia 2014 r. (tekst jednolity ustawy z treścią obowiązującą od 1.1.2014 r. ) zmieniają się zasady odbywania praktyki zawodowej.

Stosownie do ustawy okres minimalny odbywania praktyki zawodowej skrócony został do 6 miesięcy. Od dnia 18 marca 2014 r. obowiązuje rozporządzenie z dnia 11 marca 2014 r. w sprawie nadawania uprawnień zawodowych w zakresie szacowania nieruchomości.

Praktyki trwają minimum 6 miesięcy i w tym czasie kandydat na rzeczoznawcę majątkowego musi sporządzać samodzielnie projekty operatów szacunkowych, w których określa wartość co najmniej 6 rodzajów nieruchomości spośród następujących:

 1. nieruchomości lokalowej, w podejściu porównawczym, metodą porównywania parami,
 2. nieruchomości zabudowanej, w podejściu porównawczym, metodą korygowania ceny średniej,
 3. nieruchomości przynoszącej lub mogącej przynosić dochód, w podejściu dochodowym,
 4. budynku lub budowli, w podejściu kosztowym,
 5. nieruchomości gruntowej w celu aktualizacji opłaty z tytułu użytkowania wieczystego,
 6. nieruchomości rolnej lub leśnej w celu ustalenia odszkodowania za wywłaszczenie,
 7. nieruchomości gruntowej w celu naliczenia opłaty adiacenckiej,
 8. nieruchomości jako przedmiotu ograniczonego prawa rzeczowego.

Praktyki zawodowe w AIM PROPERTY
prowadzone są przez oddział w Poznaniu.

Istnieje możliwość prowadzenia praktyki dla osób
z innych lokalizacji
.

ZAPRASZAMY!

Celem zgłoszenia lub pozyskania bliższych informacji, również nt. wolnych miejsc należy wysłać wiadomość na adres bezpośrednio do oddziału prowadzącego praktyki: poznan@aimproperty.pl.


Inne usługi związane z praktyką w zakresie wyceny nieruchomości:

1) ZDOBYCIE WIEDZY I DOŚWIADCZENIA W ZAKRESIE SZACOWANIA

Istnieje możliwość odbywania praktyk na rzeczoznawcę majątkowego na zasadach formalnej praktyki zawodowej, ale prowadzonych w celu zdobycia lepszej wiedzy praktycznej i doświadczenia oraz podniesienia uzyskanych wcześniej, w trakcie formalnej praktyki czy pracy, umiejętności pod okiem specjalisty. Możliwe kontakty w trybie online (SKYPE, inne)!

2) PRZYGOTOWANIE DO EGZAMINU USTNEGO

Istnieje możliwość przygotowania do egzaminu ustnego w grupach lub indywidualnie. Możliwe kontakty w trybie online (SKYPE, inne)!

3) KONSULTACJE W ZAKRESIE POPRAWNOŚCI OPERATÓW SZACUNKOWYCH PRZYGOTOWANYCH NA EGZAMIN

Nie jesteś pewny czy projekty Twoich operatów przygotowywanych na egzamin są poprawne? Nie wiesz jak je obronić? Zapraszamy na konsultacje indywidualne lub w kilkuosobowe. Dowiesz się co trzeba poprawić i jak to zrobić.

 

Zainteresowanych prosimy o kontakt:

 poznan@aimproperty.pl


 

Recenzje osób, które ukończyły praktyki zawodowe i inne:


Ukończyłem praktykę zawodową prowadzoną przez Magdę Małecką.

Był to dla mnie czas wyrzeczeń, mobilizacji i prężnej pracy obfitujący w napływ ogromnej wiedzy teoretycznej i praktycznej.

Magda to Profesjonalista w każdym calu. Niezwykła osobowość, która dzięki swej charyzmie jak nikt inny potrafi zachęcić i zmobilizować do pracy, przekazując jednocześnie część swej ogromnej wiedzy. Konstruktywne uwagi Magdy zaciekawiają, naprowadzają, uczą myślenia i spoglądania na problem niestandardowo – z różnej perspektywy. Dzięki temu praktyki mijają bardzo ciekawie i zachęcają do dalszego zgłębiania wiedzy.

Magda, dziękuję za wiarę, mobilizację, cierpliwość, Twoją dostępność i konstruktywne uwagi 😉 Wszystkim zainteresowanym polecam współpracę z Magdą!

Jakub, wrzesień 2017 r.

Pani Magdo, niestety moja wypowiedź nie wniesie dużo konstruktywnej krytyki.

Analizując od początku do naszej rozmowy była Pani przygotowana  – zaznajomiona z treścią problemów, które wcześniej nadesłałem. Na spotkanie pojawiła się Pani przed czasem.

W trakcie naszej rozmowy wyjaśnione zostały moje pytania, a dodatkowo pojawiły się z Pani strony sugestie i kolejne pytania, na które sam bym nie wpadł. Zostały zadane i to uważam za duży plus. Jest Pani energiczna i bardzo sympatyczna co wpływa na ogólny odbiór i atmosferę rozmowy.

Koniec spotkania był bez odliczania czasu z wyczerpaniem zagadnień do końca. 

Tomasz, wrzesień 2017 r., już rzeczoznawca majątkowy.

Praktyki odbyte u Magdy to był czas intensywnej pracy, która dała ogromny bagaż wiedzy i obycia w rzeczywistości rzeczoznawców majątkowych.

Jako prowadząca praktyki Magda wymaga pełnego zaangażowania. Nie ma dla niej dróg na skróty i dzięki temu buduje profesjonalną postawę przyszłych rzeczoznawców do tematu wyceny. Każda z jej licznych uwag, każdy komentarz służyły otwieraniu głowy i spoglądaniu na problem szeroko.

Po kilku miesiącach nauczyłem się bardzo wiele i z pełną odpowiedzialnością podpisałem się pod sporządzonymi w ramach praktyk operatami.

Piotrek, wrzesień 2017 r.

W miniony czwartek zdałem egzamin ustny. Niemała w tym zasługa Pani Magdy, która poświęciła sporo czasu na wyjaśnienie wielu niejasnych dla mnie kwestii. Uczyniła to w sposób wysoce profesjonalny, za co bardzo dziękuję.

Pani Magda należy do grona osób posiadających ogromną wiedzę, a jednocześnie potrafi dzielić się nią z innymi. Prowadzone przez nią konsultacje zmuszają do samodzielnego myślenia, wyciągania wniosków i analizy własnych błędów.

Żałuję, że od razu nie trafiłem pod skrzydła Pani Magdy, odbyłem bowiem słabą praktykę u RzM i gdyby nie pomoc Pani Magdy, nie miałbym szans na zdanie egzaminu i zostanie rzeczoznawcą majątkowym.

Daniel (rzeczonawca od czerwcowego czwartku), czerwiec 2017 r.

Podziękowanie

Składam podziękowania za skuteczne i profesjonalne przygotowanie mnie do egzaminu na Rzeczoznawcę Majątkowego. 

Wszystkie lekcje, których Pani Magda udzieliła mi przez Skype, dotyczyły kluczowych zagadnień niezbędnych zarówno do egzaminu, jak również do dalszej pracy zawodowej. Poza fachowym przekazaniem wiedzy zajęcia odbywały się w miłej atmosferze, co miało ogromny wpływ na szybsze przyswajanie sporej dawki wiedzy. Uważam, że Pani Magda jest fachowcem; jej pomoc sprawiła, że zdałam egzamin. Pozwoliło mi to na szybkie otwarcie furtki do zawodu, co wcześniej było dla mnie nieosiągalne.

Wszystkim osobom, które chcą wejść do tego zawodu, polecam współpracę z Panią Magdą.

Barbara (rzeczonawca od czwartku), marzec 2017 r.

Moja opinia jest następująca:

Pani Magda jest doskonałym profesjonalistą, na którego pomoc i wyjaśnienia zawsze można liczyć. Wymaga samodzielnego myślenia, dzięki czemu można naprawdę nauczyć się dobrej praktyki w tym zawodzie. Pomimo wysoko ustawionej poprzeczki, praktyki prowadzone były w sposób bardzo sympatyczny i efektywny.

Jagoda, styczeń 2017 r.

Niedawno zakończyłam 6 miesięczne praktyki pod opieką Magdaleny Małeckiej. Był to dla mnie czas pełen poświęceń i wyrzeczeń, ale dzięki Magdzie nauczyłam się, że wszystko co robię, co tworzę robię tylko dla siebie, a nauka jaką dzięki pewnym trudnością wyniosę zawsze kiedyś zaowocuje. Magda jest bardzo wymagającą osobą, ale dzięki temu każdy z operatów jest dopracowany z wielką starannością. Potrafi zmobilizować do pracy i nigdy nie robi problemów z sytuacji, które wydają się być bez wyjścia. Wręcz przeciwnie zawsze pomoże znaleźć jakieś rozwiązanie. Jest dyspozycyjna praktycznie zawsze, nawet w weekendy, które według mnie powinny być chwilą na odsapnięcie, ale mimo wszystko, ze względu na moją pracę mogłam liczyć na wyrozumiałość i pomoc ze strony Magdy. Z całą pewnością mogę polecić zdobywanie pierwszych kroków w tym bardzo trudnym zawodzie oraz odbywanie praktyk u Magdaleny Małeckiej. Nikt tak jak ona nie wpoi ci zwracania uwagi na szczegóły oraz jakość wykonywanych operatów, a także odpowiedzialności i szacunku do zawodu rzeczoznawcy majątkowego.

Marlena, listopad 2016 r.

Miałam przyjemność odbywać praktykę zawodową u Magdy Małeckiej w tym roku (kwiecień-wrzesień). Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że Magda była bardzo dobrym opiekunem. Rzetelnie i szczegółowo sprawdzała operaty, wszystko precyzyjnie wyjaśniała. Przy tym nie było żadnego problemu z kontaktem i oczekiwaniem na odpowiedź. Uwagi przesyłała tego samego dnia lub następnego, zawsze była dyspozycyjna pod telefonem. Istotne również jest to, że Magda jest wymagającym opiekunem. Od swoich podopiecznych wymaga samodzielności i zaangażowania, nie podaje gotowego rozwiązania problemu tylko nakierowuje jak go rozwiązać. Dzięki temu można było samemu lepiej zrozumieć pewne zależności, wysnuć odpowiednie wnioski czy znaleźć rozwiązanie w przepisach prawa. 

Czas praktyki oceniam bardzo dobrze. Dowiedziałam się wiele o wycenie od strony praktycznej i o tym jak ważna jest jakość w tym zawodzie. Poza tym Magda mówiąc, że „wycena jest sztuką” pokazała również inne spojrzenie na wycenę nieruchomości.

Marta, październik 2016 r.

Pragnę zarekomendować usługi oferowane przez firmę AIM PROPERTY z/s w Poznaniu z zakresu przygotowania kandydata do egzaminu ustnego w ramach procedury egzaminacyjnej – szacowanie nieruchomości.
Pani Magdalena Małecka z niezwykłą rzetelnością, starannością i w bardzo przystępny sposób przekazuje informacje, uczy zarówno zagadnień prawnych jak i merytorycznych dotyczących procesu wyceny. Prowadząca dokonuje analizy poszczególnych operatów szacunkowych i w przystępny sposób uczy i wyjaśnia poszczególne kwestie.
W trakcie przygotowań zapewniono mi dostęp do aktualnych orzeczeń sądowych i interpretacji środowiska zawodowego rzeczoznawców majątkowych. Żadna z wątpliwości i pytań nie pozostało bez odpowiedzi.
Firma proponuje bardzo wygodną formę kontaktów (co jest bardzo istotne w przypadku znacznej odległości) przez skypa. Prowadząca dostosowuje się do wymagań czasowych kandydata.
Nieocenione stało się ponadto wsparcie psychologiczne prowadzącej.
W konsekwencji z powodzeniem zdałam egzamin z zakresu szacowania nieruchomości „za pierwszym razem”.
Jestem pod ogromnym wrażeniem kompetencji Pani Magdy Małeckiej.

Sylwia, lipiec 2016 r.

Praktyki u Magdaleny Małeckiej to prawdziwa przyjemność. Już od samego początku widać, że nie jest to tylko jej sposób na życie ale także pasja, którą potrafi zarazić. Operaty nie zostaną zatwierdzone, dopóki nie zostaną poprawione na tip – top. Czasem jest to trudne. Czasem żmudne, ale naprawdę daje efekt:). Bardzo dużo można się także nauczyć podczas oględzin, rozmów i pytań dlaczego tak… Magda jest cierpliwa i czasem nie daje odpowiedzi wprost, ale sami musimy do niej dojść. Poza tym Magda jest dostępna z każdego końca świata, szybko odpisuje na maile i nie owija w bawełnę. Polecam praktyki u Magdaleny Małeckiej jako dobrego praktyka a prywatnie super osobowości:)

Małgorzata, marzec 2016 r.

Magdalena Małecka, u której odbyłam praktykę zawodową, dała się poznać jako osoba o gruntownej i rozległej wiedzy w dziedzinie nieruchomości. Prowadząc praktykę wymagała samodzielności. Nie była zwolennikiem gotowych rozwiązań, bowiem skłaniając do analizy problemu, motywowała do samodzielnego myślenia. Naprowadzała praktykanta w kierunku rozwiania zaistniałych wątpliwości, rozstrzygnięcia powstałych problemów i wyciągnięcia właściwych wniosków. Magdalena była osobą bardzo dyspozycyjną. Utrzymywała kontakt z praktykantem niemalże całodobowo, niezależnie od pory dnia i nocy, czy miejsca pobytu. Błyskawicznie odpisywała na maile. Magdalena Małecka zaimponowała mi swoja wiedzą, doświadczeniem, komunikatywnością i rzetelnością. Przebieg praktyki spełnił moje oczekiwania. Wszystkim niezdecydowanym, co do wyboru opiekuna praktyki, z czystym sumieniem polecam Magdę Małecką.

Marta, marzec 2016 r.

W listopadzie 2015 r. zakończyłam praktykę zawodową z wyceny nieruchomości u Magdy Małeckiej. Magdę poznałam na studiach podyplomowych na warszawskiej uczelni, gdzie prowadziła zajęcia z zakresu szacowania nieruchomości. Zaimponowała mi ogromną wiedzą i bardzo przyjaznym usposobieniem. Zawsze pogodna, chętnie odpowiadała na pytania studentów. Praktyki u Magdy to fantastyczny początek i wstęp do zawodu rzeczoznawcy majątkowego. Bardzo istotną zaletą praktyki u Magdy była samodzielność w sporządzaniu projektów operatów. Magda nigdy nie dawała gotowych recept, jeżeli była potrzeba, podpowiadała, wskazywała źródła informacji, ale wymagała ode mnie samodzielnego myślenia. Każda decyzja podejmowana w trakcie sporządzania projektów operatów, musiała być świadoma i przemyślana. Projekty operatów sporządzone pod Magdy opieką były szczegółowe, dokładne, nic w nich nie znalazło się przypadkiem.

Magda ma niewyczerpane źródło cierpliwości, na pytania zadane mailowo odpowiada błyskawicznie. Jestem z miejscowości oddalonej od Poznania o blisko 200km, co nie stanowiło przeszkody w odbywaniu praktyki. Konsultacje zgodnie z naszymi uzgodnieniami odbywały się mailowo, telefonicznie lub przez skype, bez względu na to na jakim kontynencie Magda aktualnie się znajdowała. Ponadto Magda jest bardzo dobrym fachowcem z dziedziny wyceny, jej wiedza jest imponująca, dlatego uważam, że świetnie jest uczyć się u takiej osoby.

Z czystym sumieniem i pełną odpowiedzialnością polecam Magdę jako opiekuna praktyki zawodowej, praca pod jej okiem daje świetne przygotowanie nie tylko do egzaminu państwowego, ale również do przyszłej pracy rzeczoznawcy majątkowego.

Joanna, listopad 2015r.

W tym roku odbyłam u Magdy Małeckiej praktykę zawodową z zakresu szacowania nieruchomości. Wyboru rzeczoznawcy prowadzącego praktykę dokonałam w pełni świadomie, gdyż wcześniej miałyśmy przyjemność spotkać się na jednej z poznańskich wyższych uczelni, gdzie Magda wykłada. Już wtedy zrobiła na mnie ogromne wrażenie swoją wiedzą z dziedziny szacowania nieruchomości oraz doświadczeniem praktycznym.

Praktyki były dla mnie bardzo owocnym doświadczeniem, dzięki któremu rozszerzyłam swoją wiedzę i nabrałam umiejętności praktycznych. Najważniejszą zasadą odbywania praktyki jest samodzielność praktykanta, dzięki czemu zderzyłam się kilka razy z „rzeczywistością” w zawodzie rzeczoznawcy i nabrałam wprawy w poszukiwaniu najlepszych dostępnych rozwiązań.

Magda potrafi rozbudzić w swoim uczniu ciekawość i dociekliwość. Nie dając gotowych odpowiedzi, a jedynie naprowadzając, pomaga znaleźć prawidłowe odpowiedzi na nurtujące ucznia pytania. Problemy wynikłe podczas sporządzania projektów operatów rozwiązywane są od ręki, a jej cierpliwość chyba nie zna granic J. Jest nauczycielem rzetelnym i wymagającym, co z pewnością przełoży się na nasz sukces zawodowy jako rzeczoznawcy majątkowego. Jest dostępna dla praktykanta przez 7 dni w tygodniu, z każdego miejsca na ziemi, o czym się osobiście przekonałam. Projekty operatów sprawdza w tempie zaskakująco szybkim, a zdobytą wiedzą i doświadczeniem dzieli się bez ograniczeń. Niewątpliwą zaletą i pomocą w ciężkich chwilach była również jej motywacja. Stając ponownie przed wyborem opiekuna i prowadzącego praktykę, bez wahania wybrałabym Magdę po raz kolejny.

Izabela (październik 2015 r.)

W maju 2015 roku zakończyłem praktykę u Magdaleny Małeckiej. Już w trakcie studiów podyplomowych zacząłem szukać miejsca gdzie będę mógł odbyć praktyki, które będą na wysokim poziomie. Po zasięgnięciu opinii wśród osób, które stawały przed takim samym dylematem ja, swoje kroki skierowałem do Magdaleny Małeckiej. Wybór wg mnie najlepszy z możliwych. Praktyki spełniły w pełni moje oczekiwania, a nawet w pewnych momentach je przekraczały.

Magda jest osobą o olbrzymim doświadczeniu a do tego bardzo skrupulatną, wymagającą i chętnie dzieląca się wiedzą. Sprawdzanie projektów operatów (nawet, gdy jest „na krańcu świata”), trwa bardzo krótko, a wszelkie wątpliwości rozwiązuje na bieżąco tłumacząc bardzo prostym językiem (nie daje rozwiązań, tylko naprowadza – od rzeczoznawcy bowiem oczekuje się by sam rozwiązywał problemy).

Praktyki polecam tym, którzy chcą się dużo nauczyć i mają w planach być dobrym fachowcem w tej dziedzinie.

Jerzy (maj 2015 r.)

Wszystkim tym, którzy z różnych powodów, odczuwają niedosyt posiadanej wiedzy z dziedziny szacowania nieruchomości, przed arcyważnym dla siebie dniem, jakim niewątpliwie jest egzamin praktyczny, szczerze polecam „korepetycje” u Pani Magdaleny Małeckiej. W sposób twardy acz cierpliwi wytłumaczy Ci, jak należy zaprezentować się przed szanowną Komisją. Uwypukli Twe braki w operatach abyś umiał/a się z nich wybronić. Ja jestem po takich korepetycjach i czuję się zdecydowanie pewniej. Wyruszam do Warszawy pełny wiary w sukces.

Sebastian (luty 2015 r.)

Ps. Korepetycje okazały się niezwykle skuteczne! Zdałem! Raz jeszcze wszystkim zdenerwowanym tym niezwykle ciężkim egzaminem, serdecznie polecam kurs u Pani Magdy Małeckiej!

W 2014 r. odbyłam półroczną praktykę u Magdy Małeckiej. Magda to osoba niezwykle skrupulatna i wymagająca, posiadająca szeroką wiedzę z zakresu szacowania nieruchomości i bardzo cenne doświadczenie w zawodzie rzeczoznawcy majątkowego. Magda niezwykle szybko sprawdza nadesłane projekty, a powstałe wątpliwości rozwiązuje z praktykantem na bieżaco. Niezwykłą satysfakcję daje możliwość rozwiązywania problemów samodzielnie po uprzednim nakierunkowaniu i podpowiedzi ze strony Magdy. Dużą zaletą praktyki u Magdy jest możliwość wzięcia udziału w oględzinach nieruchomości, czy w badaniu aktów notarialnych, co pozwala na „podejrzenie” praktyki w zawodzie rzeczoznawcy majątkowego.

Forma w jakiej odbywają się praktyki (w moim przypadku kontakt także za pomocą Internetu) pozwala na pogodzenie praktyki ze wszystkimi obowiązkami 😉 Polecam praktykę u Magdy!;)

Anna (luty 2015 r.)

W drugiej połowie 2014 r. odbyłam półroczną praktykę u Magdaleny Małeckiej. Praktyka rozpoczęła się szkoleniem, w jaki sposób przygotować operat szacunkowy. Dowiedziałam się od czego zacząć, jakie dane powinny się znaleźć w operacie oraz skąd je pozyskać. Podczas praktyki można dokonywać wyceny wybranych przez siebie nieruchomości lub otrzymać nieruchomość do wyceny od Magdy. Praktyka wymagała samodzielności i samodyscypliny. Praktykant opracowuje projekty samodzielnie pod okiem Magdy – można liczyć na wskazówki, ale nie gotową odpowiedź. Sprawdzanie projektów przebiegało bardzo szybko, a napotykane problemy były rozwiązywane na bieżąco.

W trakcie praktyk Magda była zawsze dostępna  – na wiadomości odpisywała nawet z drugiego końca świata 🙂 Ponadto podczas praktyki można wziąć udział w oględzinach innych nieruchomości oraz przeglądaniu i spisywaniu aktów notarialnych. Przebieg praktyki pozwala pogodzić ją z innymi obowiązkami – wystarczy tylko chcieć 🙂

Polecam!

Anita (styczeń 2014)

Polecam praktyki na Rzeczoznawcę Majątkowego u Pani Magdy wszystkim, którzy chcą poznać tajniki wyceny nieruchomości. Pani Magda już na studiach podyplomowych na poznańskiej WSB dała się poznać jako doświadczony i wymagający nauczyciel. Podobnie przebiegały praktyki, za co jestem Pani Magdzie bardzo wdzięczna. Metoda nie podawania gotowych rozwiązań na tacy, a jedynie wskazywanie właściwej drogi do rozwiązania problemu daje gwarancję ogromnej satysfakcji. Czas poświęcony na zdobywanie potrzebnej wiedzy, wiadomości, dokumentacji, itd. nie jest czasem straconym – zadowolenie po opracowaniu 15 operatów, z których każdy był lekcją i uczył czegoś nowego, a do tego pięknie się prezentuje – bezcenne 🙂 Do tego bardzo miły kontakt, nie przeszkadza odległość – wiele spraw można omówić na zasadzie e-kontaktu – to jest jak najbardziej możliwe gdy ma się inne obowiązki życiowe!

Wdzięczna też jestem bardzo za Pani Magdy: „dasz radę” od czasu do czasu – pomaga, działa i w końcu okazuje się prawdą… Zbliża się dla mnie czas przygotowań do egzaminu – poproszę o trzymanie kciuków! 🙂

Marta ( sierpień 2014)

Oświadczam, że rekomenduję p. Magdę Małecką do odbycia praktyk zawodowych na rzeczoznawcę majątkowego. Uważam, że osoby wybierające tak poważny jak i odpowiedzialny zawód jakim jest rzeczoznawstwo majątkowe z dziedziny wyceny nieruchomości powinny zostać solidnie do tego przygotowane. Poszukując odpowiedniej osoby, która wprowadzi mnie szczegółowo w arkana wyceny oraz dobrze przygotuje do zawodu zdecydowałam się na wybór p. Magdy, która posiada duże doświadczenie oraz ogromną wiedzę w wycenie nieruchomości.

Praktyki u p. Magdy odbywają się w miłej atmosferze, jest dostęp do indywidualnych konsultacji i dokładnego zgłębienie danej problematyki. Zaletą praktyk prowadzonych przez p. Magdę jest również to, że istnieje możliwość korzystania z materiałów niezbędnych do sporządzenia projektów operatów, jednak stawiany jest znaczny nacisk na samodzielną pracę.

Ponadto uważam, że p. Magda jest osobą bardzo rzetelną i skrupulatną, a także wymagającą. To pozwoliło mi w znacznym stopniu przygotować się podczas praktyk do wykonywania zawodu.Wspólna praca zwieńczona została zdanym przeze mnie egzaminem w ubiegłym roku. Polecam!!!

Aneta (styczeń 2014)

Niniejszym zaświadczam, że uczęszczałam w praktykach zawodowych z zakresu wyceny nieruchomości u p. Magdaleny Małeckiej. P. Magdalena Małecka jest rzeczoznawcą majątkowym o bardzo dużym i szerokim doświadczeniu zawodowym, posiada dużą wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie szacowania nieruchomości, w tym posiada zarówno wiedzę z zakresu wyceny nieruchomości lokalowych, zabudowanych budynkami jednorodzinnymi, jak i z zakresu bardziej skomplikowanych wycen związanych z:

 • wycenami nieruchomości o funkcjach komercyjnych, tj. nieruchomości biurowe, magazynowe, handlowo-usługowe, produkcyjne oraz terenów/nieruchomości inwestycyjnych o różnym przeznaczeniu.
 • ustanowieniem służebności przesyłu i wynagrodzeniami za bezumowne korzystanie z nieruchomości,
 • wyceny dla potrzeb aktualizacji z tytułu użytkowania wieczystego,
 • wyceny nieruchomości gruntowych o zróżnicowanym przeznaczeniu,
 • wyceny budynków wielomieszkaniowych,
 • i innych.

Podczas praktyki zawodowej dała się poznać jako osoba wymagająca, co pomogło rzetelnie i skrupulatnie sporządzić i zrozumieć metodologię sporządzanych projektów operatów szacunkowych i jednocześnie przełożyło się na pogłębienie zdobywanej wiedzy nie tylko teoretycznej ale i praktycznej.

Nadto wykazała się szczególną szybkością w odpowiadaniu na zadawane pytania i sprawdzaniu sporządzanych projektów, służyła materiałami zarówno szkoleniowymi i praktycznymi dotyczącymi nieruchomości, wykazując się równolegle ogromnym zaangażowaniem, doświadczeniem, profesjonalizmem, w tym dzieląc się również wiedzą zawodową oraz doświadczeniem.

Współpraca z Panią Magdą pozwoliła mi zrozumieć jak ważna jest dokładna i skrupulatna weryfikacja dokumentacji, transakcji i przepisów związanych z wyceną nieruchomości. Pomogła również zrozumieć metodologie związane z wycenami nieruchomości dla różnorodnych celów. Polecam z całego serca praktyki u Pani Magdy gdyż pozwoliły mi one bardzo dobrze przygotować się do egzaminu państwowego na rzeczoznawcę majątkowego z zakresu wyceny nieruchomości.

Ewa (styczeń 2014)

W czasie mojej rocznej praktyki Pani Małecka dała się poznać jako osoba rzetelna, wymagająca i profesjonalna. Nigdy nie spotkałem się z brakiem odpowiedzi na zadane pytania oraz wątpliwości. Odpowiedzi  były wyczerpujące i  uzyskiwane na bieżąco. Pani Małecka w trakcie praktyk bardzo wymagała, a  ja postanowiłem się nie poddawać. Sporządziłem wymagane 15-operatów.  Łatwo nie było, ale nie żałuje – tym bardziej, że  Komisja egzaminacyjna w Warszawie chwaliła operaty.

Polecam praktyki u Pani Małeckiej !

Robert (grudzień 2013 r.)

Zachęcam do odbycia praktyk zawodowych u p. Magdy Małeckiej – nie ma łatwo – mimo to naprawdę warto:) P. Magda z jednej strony wymaga dużej samodzielności, samodyscypliny, pracowitości i zaradności, a z drugiej strony jest bardzo rzetelna, solidna i konkretna, naprowadza na problematykę danej wyceny i zachęca do działania. P. Magda zapewnia róznego rodzaju materiały pomocnicze, w tym także „szkolenie” w zakresie dokonywania wycen dla poszczególnych metod. Dodatkowo p. Magda służy pomocą w zakresie zdobycia nieruchomości do wycen.

Praktykanci mogą wziąć udział zarówno w oględzinach wycenianych przez siebie nieruchomości, a także w oględzinach innych nieruchomości. Praktykanci mogą towarzyszyć p. Magdzie w wielu czynnościach niezbędnych przy wycenie nieruchomości, a mianowice zamawiania transakcji sprzedaży, wgląd do aktów notarialnych, sprawdzanie stanu prawnego nieruchomości zarówno w księgach wieczystych jak i dokumentach ewidencyjnych, a także sprawdzania przeznaczenia nieruchomości.

Organizacja związania ze sprawdzaniem projektów operatów przez p. Magdę przebiega bardzo sprawnie. P. Magda w projektach nanosi swoje komentarze, co umożliwia praktykantom naniesienie odpowiednich poprawek. W razie wątpliwości p. Magda zawsze służy pomocą.  Projekty operatów, zarówno ich treść, jak i wyliczenia sprawdzane są często wiele razy, dzięki czemu praktykant nabywa wiedzę nie tylko teoretyczna, ale i praktyczną.

Polecam:)

Joanna (październik 2013 r.)

Czas studiów podyplomowych szybko minął, oczywiście już w trakcie studiów myślałam o praktykach.  Wiedziałam, że chce kontynuować naukę oraz to, że chce się na praktykach nauczyć jak najwięcej. To był mój priorytet 🙂 Napisałam do Magdy, która zgodziła się przyjąć mnie na praktyki,  byłam bardzo zadowolona. Praktyki, …. przyszedł czas pracy, pracy i jeszcze raz pracy!

Muszę przyznać,  że studia podyplomowe niewiele dają, pozostaje po nich ogólny zarys, uzmysłowiłam to sobie dopiero w trakcie praktyk. Najtrudniej było wykonać pierwszy operat. Magda od początku bardzo dbała o szczegóły oraz o fakt, iż każdą decyzję, którą podjęłam w operacie musiałam zrozumieć i sama do niej dotrzeć.

Magda naprowadza, podaje wskazówki, ale nie podaje gotowego rozwiązania, ukierunkowuje  by samemu dojść do rozwiązania problemu i to jest super, bo właśnie to zostaje w głowie. Magda nauczyła mnie, że każde zdanie w operacie jest bardzo ważne. Nauczyła mnie, że trzeba dbać o każdy szczegół, wyraz, nic nie może być przypadkowe, gdyż nawet najmniejszy szczegół może mieć wpływ na wartość. W operacie każde stwierdzenie musi z czegoś wynikać, musi mieć podstawę i uzasadnienie.

Rok szybko minął, a mi pozostała tęsknota za pracą nad operatami. Mimo ciężkiej pracy, bardzo miło wspominam ten czas i cieszę się, że mogłam te praktyki odbyć u Magdy, która nauczyła mnie wszystkiego od zera.

Beata (listopad 2013 r.)